Bezpieczeństwo na plaży

Bezpieczna Plaża

Bezpieczna Rewa

Bezpieczna Plaża

Bepieczeństwo na plaży to bardzo ważny aspekt, za oknami coraz cieplej, pogoda zachęca do spacerów i zabaw nad morzem. Co roku na polskich plażach dochodzi do wielu wypadków związanych bardzo często z nieuwagą, brawurą i alkoholem. Coraz częściej zaczynamy jeździć na plaże w Rewie, Mechelinkach. Pamiętajmy o kilku zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać aby nasz pobyt na plaży miło wspominać i zapobiec potencjalnym zagrożeniom.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby unikać spożywania alkoholu, jeśli chcemy się kapać – co prawda obecnie jeszcze jest trochę na to za zimno, jednakże wśród nas są także morsi, którym zimna woda nie przeszkadza. Zwracajmy też baczną uwagę na dzieci bawiące się blisko wody, przez nieuwagę dziecko może wpaść do wody. Warto też zabrać ze sobą coś cieplejszego do ubrania, nigdy nie wiadomo, jak pogoda nad morzem może nas zaskoczyć, chłodny wiatr nigdy nie jest czymś przyjemnym.

Kitesurfing

Za kilka dni, tygodni zaczną pojawiać się w Rewie również entuzjaści Kitesurfingu. Przestrzegamy przed nieuwagą na wodzie – silne wiatry mogą być niebezpieczne dla początkujących Kitesurferów, którzy nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Pamiętajmy aby w miarę możliwości mieć przy sobie telefon, aby w razie potrzeby wezwać niezbędne służby ratownicze. Pamiętajmy, że prawidłowe sprawienie sprzętu to również podstawa bezpieczeństwa, zaplątane linki czaszy mogą doprowadzić do utraty kontroli nad czaszą, bądź spowodować jej upadek do wody przez co dalsze surfowanie może okazać się niemożliwe, a surfer pozostanie z daleka od lądu.