Beirut

W kolejnym wpisie z cyklu pragniemy zaprezentować zespół Beirut. Jest to amerykański zespół założony w 2006 roku przez Zacha Condona. W swoim debiutanckim roku zespół wydał dwa albumy: Gulag Orkestar i Lon Gisland. Na krążkach znajdują się nagrania z gatunku folku, folku alternatywnego i roku alternatywnego. Pierwszy oficjalny teledysk zespołu powstał do piosenki „Elephant Gun”, reżyserowany przez Alma Harel. Ten sam reżyser podjął się również wyprodukowania innego teledysku zespołu – „Postcards from Italy”.

Podczas koncertów Zach Condon (ukulele, skrzydłówka, trąbka[2]) występuje z akompaniamentem znajomych – Perrinem Cloutierem (wiolonczela i akordeon), Jasonem Poranskim (gitara, mandolina, ukulele), Nickiem Petree (perkusja), Kristin Ferebee (skrzypce), Paulem Collinsem (instrumenty klawiszowe, tamburyn, ukulele), Jonem Natchezem (saksofon barytonowy, mandolina, dzwonki) oraz Kelly Prat (trąbka).

Ostatni album „No No No” wydany w ubiegłym roku cieszył się dużą popularnością i m.in fakt ten sprawił że zespół wystąpi na tegorocznym Openerze (Czwartek, 30 lipca).